„Už tým, že sme sa narodili, sme sa odsúdili k pohybu.“ Toto je pravdivý výrok jedného múdreho človeka. Pozrime sa na zdravé dieťa – keď nespí, tak sa neustále pohybuje, skáče, tancuje, je plné energie a života. Dospelí sú pravý opak detí – veľa sedia, sú unavení a bez energie. Tí múdrejší sa hýbu a pravidelne cvičia. Ale nezamieňajme si to za pravidelnosť, ktorá je raz do roka 🙂

Článok pokračuje pod reklamou.
Tu bude reklama pre neregistrovanych uzivatelov

V prípade, ak chceme byť zdraví, musíme minimálne 3x do týždňa aktívne cvičiť a to cca 1hod. a mali by sme sa spotiť. Práve takýto pohyb podporuje lymfu a tá odvádza splodiny z metabolizmu. Do 18.–20. roku prebieha prirodzený biologický vývoj, a potom nastupuje starnutie. Čím horšie jeme, menej cvičíme a málo oddychujeme, tým si skracujeme život. Dnešníľudia vďaka americkému trendu a lá McDonald pôsobia vo svojich 40. rokoch ako dôchodcovia, ktorí užívajú kopec liekov. Ak im poviete, že prirodzený biologický vek je nastavený na 120 rokov, tak takýto človek zhrozene povie, či má ešte 80 rokov trpieť.

Takúto odpoveď môžeme čakať vždy iba od človeka, ktorého život je iba o tom, ako sa čo najlepšie najesť klobásky, šunky, prípadne sladučkej torty. Celkom nič nerobiť a mať sa dobre. Ale vesmírne zákony sú nekompromisné. Tam platí – bez práce nie sú koláče. Takže ani zdraví nemôžeme byť bez kvalitných zdravých potravín a taktiež bez cvičenia nemôžeme mať športovú a vyformovanú postavu.

 

Správny životný štýl je o cvičení, kvalitných potravinách, o správnom dýchaní a myslení. Sú ľudia, ktorí cvičia jogu, či-kung, päť Tibeťanov a berú to ako pohybovú aktivitu. Lenže to nepatrí do sféry pohybových aktivít, ale do dychových – energetických cvičení. Niekto si myslí, že si takto polhodinu alebo hodinu pocvičí a bude zdravý a vitálny.

 

Dychové a energetické cvičenia sú výborné, ale keď si po takomto cvičení dáme napr. vyprážaný syr alebo klobásku, pripadne čokoládku, tak energiu a harmóniu, ktorú sme týmto cvičením naštartovali, minieme na vyrovnanie energetického chaosu z takýchto potravín.

Článok pokračuje pod reklamou.
Tu bude reklama pre neregistrovanych uzivatelov

Dnes nepoznám človeka, ktorý by nepočul, čo spôsobuje cukor, prípadne cukor v kombinácii s mliečnym výrobkom, ako napr. jogurt s ovocím alebo s cukrom. Sú to zakázané potravinové kombinácie, ktoré spôsobujú prekysľujúce a kvasné procesy v tele. Kyslosť v organizme je výbornou pôdou pre vznik choroby, a preto dnešní vegetariáni tzv. cukro – mliečni majú zdravotné problémy a nemôžu byť braní ako vzor zdravého životného štýlu.

 

Na človeku, ktorý to žije a nielen o tom rozpráva, to hneď zbadáme – bude plný energie, vitality, radosti a jeho telesná schránka nebude vyzerať ako guľôčka. Je dnes veľa ľudí, ktorí rozprávajú o duchovne, alebo o zdraví a ani po fyzickej a ani po duchovnej stránke sa nedá povedať, že to čo robia a hlásajú aj funguje. Nestretneme majstra – duchovného človeka, ktorý by kázal vodu a pil víno. Inak povedané, rozprával by o zdraví a napchával by sa klobáskami.

Skutočný majster je natoľko múdry a skromný, že informácie a múdrosti budeme musieť skôr z neho dolovať, než by sa on sám chválil.

Preto ak sa chceme stať múdrym a „duchovným“ človekom, musíme vždy to, čo hlásame aj na 100% robiť. Vždy, keď ideme jesť, je treba sa zamyslieť- sýtim a uspokojujem svoje malé dieťa = jazýček, alebo svoje vnútro a ducha?

Pravidelné dennodenné energetické cvičenia nás robia energeticky zdravými a vitálnymi, ale na druhej strane sa však potrebujeme minimálne 3x do týždňa spotiť dynamickým pohybom – behaním, cvičením, cyklistikou  alebo rýchlou chôdzou.

Aké potraviny sú pre nás vhodné a potrebné, keď aktívne cvičíme, si povieme v pokračovaní tohto článku. Zistíte, prečo športovcom „odchádzajú“ kĺby, prečo vznikajú zranenia atď.

ZDIEĽAJTE