VODA je chladná, najviac koncentrovaná a najťažšia forma energie, preto aj ľudia narodení v energii VODA majú tendenciu byť skôr chladní, veľa premýšľajú, analyzujú a svoje emócie dávajú do hĺbky. Keď ľudia v energii VODA vstúpia do miestnosti, ani si ich nevšimnete. Sú skôr tichí, pozorujú a až potom sa začnú mierne prejavovať. Ale keď sa prejavia, väčšinou sú to slová – perly, ktoré z nich vychádzajú. Takýto ľudia nikdy nebudú vyhľadávať situácie, kde by boli stredobodom pozornosti. Ľudia v energii VODA si však vždy potrebujú dávať pozor na hmotnosť a emócie. Čo to znamená? Majú totiž veľkú pravdepodobnosť ľahko priberať a to častokrát tvrdia, že skoro nič nezjedli a aj z vody priberajú. Tým, že radi premýšľajú, veľa sedia, nemajú dostatok pohybu a realizácie, tak im hrozia psychické problémy. Veľký pozor si však treba dať na ľudí v energii YANG VODA!!! Pôsobia, že sú tichí, pokojní, utiahnutí, ale keď ich budete dráždiť, zdvihnú veľkú vlnu nekontrolovanej emócie a tá utopí všetkých blízkych.

Článok pokračuje pod reklamou.
Tu bude reklama pre neregistrovanych uzivatelov

Poďme si teda najskôr rozobrať ako sa element VODA konkrétne prejavuje na vlastnostiach človeka, a potom ako na zdravotnej úrovni.

Ľudia narodení v energii VODA môžu byť buď YANG VODA alebo YIN VODA.

YANG VODA – je ako more. Takýto človek má najväčšie predpoklady na výkyvy nálad a emócií. Správa sa podľa vonkajšieho prostredia, podľa poveternostných vplyvov, či je niekde búrka alebo ako fúka vietor. Môže byť dlho pokojný, stabilný, ale ak sa v jeho blízkosti rozpúta búrka, vie svojou prudkou vlnou všetko naokolo zrovnať so zemou.

Má obrovské zásoby vnútornej sily a odvahy, je rýchly, aktívny, kreatívny, neustále vpohybe, ťažko ho je zastaviť. Veľa poznáva cez utrpenie, ale na základe skúseností vie nasebe obrovsky popracovať a odvážne čeliť ťažkostiam života. Je extrovert, ale svoje cityskôr racionalizuje ako prejavuje a častokrát si od strachu vie vytvoriť okolo seba obrovskú bariéru. V spoločnosti je príjemný, priateľský, aj keď tvrdší, ľahko nadväzuje kontakty, alehlbokých blízkych priateľov má málo. Má rád systém, pravidlá, presnosť, všetko robízodpovedne, efektívne, racionálne s jasnými výsledkami, ale potrebuje si dávať pozor na slepé uznávanie pravidiel. Jeho pracovné smerovanie je logistika, turizmus, wellness, práca s počítačom, obchod, podnikanie.

Článok pokračuje pod reklamou.
Tu bude reklama pre neregistrovanych uzivatelov

YIN VODA – je ako rosa, či hmla, jemná, prchavá, mierne rozptýlená forma energie. Takýto človek je neustále v pohybe. Potrebuje slobodu, dobrodružstvo a výzvy. Rád sa odlišuje od ostatných. Je nepredvídateľný, náladový a zároveň veľmi zraniteľný, všetko si berie osobne a má strach.

Keďže má veľa zásob energie, chce byť všade, stále niečo robiť, nevie sa nudiť. Potrebujevoľnosť a pestrosť, teší sa z rizika. V spoločnosti je výrečný, vnímavý, originálny. Má mnoho priateľov, ale najradšej je v malej skupinke svojich blízkych. Zaujíma sa o veľa vecí, ľahko získava znalosti, skúsenosti a inšpirácie, je kreatívny, múdry, má dobrú intuíciu a schopnosť robiť viac vecí súčasne. Ak prejde jeho chladná energia na povrch, vie byť arogantný, úzkostlivý, poučuje druhých. Vie byť dobrým učiteľom, filozofom, mysliteľom, poradcom, vie iných inšpirovať a povzbudzovať. Má však veľký nábeh na vyčerpanie svojich zásob energie, čím môže dôjsť k vyhoreniu.

DETSTVO

Teraz sa pozrime na detstvo. Deti narodené v energii VODA sú opakom OHŇA, pripadajú skôr chladne. Sú skôr tichšie, vnímavejšie, vždy viac pozorujú. Aj keď prídu prvý krát do kolektívu, najskôr sa zorientujú, spoznajú prostredie, deti, učiteľky a až potom sa začnú výraznejšie prejavovať, ak ich však niekto nezačne potláčať. Tieto deti viac premýšľajú, analyzujú, majú tendenciu všetko zhromažďovať a zbierať. Môžu mať viac strachov a obáv. Pozor, tieto deti si všetko zapamätajú. Ak im ublížite, hlboko dovnútra si to uložia a nikdy na to nezabudnú.

Ľudia a deti, ktorí patria pod tento element, si celý život musia dávať pozor na to, aby veľa nepremýšľali a to najmä o minulosti. Ľudia elementu VODA, ak nie sú v rovnováhe častejsie majú psychické problémy.

Ak chcete vedieť, aký ste element alebo aký element je vaše dieťa, môžete to zistiť cez našu aplikáciu.

Viac na: https://ediagnostika.sk

ZDIEĽAJTE