Keď sa povie zem, každý z nás si niečo predstaví, napr. úrodnú pôdu, pole plné klasov, lúku plnú kvetov, alebo zem ako hmotu, po ktorej chodíme alebo zem ako celú našu planétu. Áno toto všetko je energia ZEME.

Článok pokračuje pod reklamou.
Tu bude reklama pre neregistrovanych uzivatelov

Väčšina ľudí sa na zem pozerá ako na matku, ktorá nám dáva jedlo, vodu a všetko čo k životu potrebujeme. Boha, alebo pre iných univerzum, vesmír nazývame otcom. Keď sa pozrieme ako sa k našej matke Zem v súčasnej dobe správame, zaplačeme.

Žijeme veľmi konzumný život, vytvárame obrovskú kopu odpadu, vyrúbavame stromy a pralesy, mrháme s vodou, znečisťujeme vzduch a vyčerpávame jej zdroje. Toto všetko robíme nie preto, aby sme prežili, ale aby sme nakopili nadbytok hmoty – majetku, peňazí… Nie je to však múdre.

Raz som cestou do Košíc na úseku, kde bol les, zbadal múdry nápis: „Myslíte si, že ničíte prírodu – ZEM? Nie, ju nemôžete zničiť. Jediné čo ničíte, ničíte sami seba!“

Ešte jeden organizmus sa na zemi správa ako ľudia. Je to vírus. Čo sa stane, keď sa rozšíri? Lekári nasadia lieky, aby ho zničili.

Čo urobí matka ZEM? Najskôr začne „kýchať“ – vznikne zemetrasenie, začne „plakať“ – vzniknú záplavy a nakoniec nasadí silné nástroje, aby sa uzdravila.

Článok pokračuje pod reklamou.
Tu bude reklama pre neregistrovanych uzivatelov

Matka ZEM je vždy trpezlivá a starostlivá a dá možno tisíc šancí, no až keď jej dôjde trpezlivosť bude zle.

A takto podobne sa správajú aj ľudia narodení v energii ZEME.

Poďme si najskôr rozobrať ako sa element ZEM prejavuje na vlastnostiach človeka a ako na zdravotnej úrovni.

Ľudia narodení v energii ZEME môžu byť buď YANG alebo YIN.

YANG ZEM – je pevná ako skala. Takýto človek je rodinný typ, stará sa o druhých, ale keď sa na neho bude veľmi tlačiť, môže zatvrdnúť a už s ním nepohnete.

Na iných pôsobí stabilne a dôveryhodne, je to silná výrazná osobnosť, ktorá vie ísť svojou cestou. Je to človek zodpovedný, spoľahlivý, čestný a morálny. Aj keď máva vyhranené názory, dokáže tolerovať názory iných. Veľmi rád je niekde, kde sa niečo nové tvorí, deje. Ľahko nadväzuje vzťahy, otvorí sa ak má dôveru, rád vychádza zadobre s inými, financie riadi pocitovo. Rodina je pre neho viac ako práca, vie vytvoriť pocit bezpečia a istoty pre svojich milovaných. Môže byť dobrým učiteľom, zdravotníkom, či zdravotnou sestrou, alebo sa intenzívne venovať rodine.

YIN ZEM – je úrodná kyprá zem. Takýto človek je výrazne rodinný typ, rozdáva sa pre druhých, ako také „Matky Terezy“.

Je schopný veľa pracovať a viac vecí robiť naraz. V práci potrebuje neustále produkovať, nerád zaháľa, je kreatívny, spoľahlivý, čestný, rád robí veci svojim spôsobom. Nemá potrebu byť na verejnosti viditeľný a radšej pracuje s inými ako sám. Má dar ľahko sa vcítiť do druhých, porozumieť iným, vnímať ich potreby, vidí v nich to najlepšie, chce byť oporou, podporovateľom, vyživovateľom, vie jemne komunikovať, je schopný postarať sa a obetovať pre iných. Môže byť dobrým pracovníkom v sociálnych službách, zdravotníkom, či zdravotnou sestrou, alebo sa intenzívne venovať rodine.

Deti elementu ZEM.

Teraz sa pozrime na detstvo. Keď sa narodí dieťa v energii ZEM budete ako rodičia nadšení. Takéto dieťa je dobré, rado vám urobí radosť tým, že vám pomôže, poupratuje… Nie je to veľmi konfliktné a rebelujúce dieťa, jeho mottom je, aby rodičia i iní boli spokojní a šťastní, a potom bude aj ono spokojné a šťastné.

YANG ZEM je väčšia osobnosť a dieťa v tejto energii so sebou nenechá až tak kývať alebo manipulovať. Ak by ste ho veľmi chceli niekam tlačiť a jemu sa to nebude páčiť, tak sa zatne a už s ním nepohnete ani žeriavom. Bude z neho pevná a ťažká skala.

YIN ZEM dieťa je výrazne prispôsobivé a nepotrebuje pretláčať až tak svoj názor, len nech sú ostatní spokojní. Potrebuje však hlavne veľa lásky!!!

Ľudia a deti ktorí patria pod tento element, celý život budú chcieť pomáhať druhým a myslieť viacej na druhých, ako na seba. Trpia a sú chorí, keď to s pomocou začnú preháňať a zabudnú na seba.

Ak chcete vedieť, aký ste element, alebo aký element je vaše dieťa, môžete to zistiť cez našu aplikáciu.

Viac na: https://ediagnostika.sk

ZDIEĽAJTE