Bretariáni sú ľudia, ktorí prestali prijímať akékoľvek potraviny a tekutiny a žijú buď zo vzduchu alebo zo svetla.

Článok pokračuje pod reklamou.
Tu bude reklama pre neregistrovanych uzivatelov

Vzduch, ktorý dýchame obsahuje pránu – univerzálnu životnú energiu, ktorá dokáže prejsť cez bunky. Bretariáni, ktorí žijú zo vzduchu veria, že čím pomalšie a rytmickejšie dýchame, tým viac prány sa do tela vstrebáva a uloží sa v nervových centrách ako rôzne druhy energie (fyzická, mentálna a emocionálna). Bretariáni žijúci zo vzduchu, však nemôžu obsiahnuť všetky potrebné živiny zo vzduchu a preto musia prijímať aj malé množstvo potravín. Bretariáni, ktorí žijú zo svetla veria, že svetlo je dokonalá hmota, z ktorej pochádzajú všetky látky. Svetlo obsahuje všetky farby, a farby sú najmenšie aurické aspekty všetkých atómov a tie predstavujú všetko vrátane živín a ľudského tela.

Zdá sa to ako nezmyselná teória, ale aby sme aspoň trochu pochopili ich prístup k životu, treba sa zamyslieť nad tým, kto vlastne človek je. Človek je tvorený tzv. sústavou troch tiel a to fyzického, mentálneho a spirituálneho. Aby sa človek cítil v súlade so svojím vnútrom, je nevyhnutné, aby tieto tri telá boli v rovnováhe. Ak sa niekto rozhodne takúto filozofiu nasledovať, musí najprv prejsť 21 dňovým procesom, na ktorý sa treba dôkladne pripraviť. Počas tejto prípravy najprv treba vylúčiť z jedálnička mäso,  potom prejsť na surovú stravu, ktorá pozostáva iba z ovocia a zeleniny a nakoniec prejsť iba na ich tekutú formu. Čas tejto prípravy je individuálny a trvá až pokiaľ sa jednotlivec necíti v pohode.

Až po tejto príprave môže človek prejsť na 21 dňový proces. Najťažšie sú prvé 4 – 5 dní bez stravy, avšak počas tejto doby si väčšina ľudí uvedomí, či chce nasledovať túto filozofiu. Pokiaľ sa počas tejto prvej fázy ľudia necítia unavení, je pravdepodobné, že pochopili túto teóriu správne a môžu v nej pokračovať. Dôležitou súčasťou tejto cesty je stanovenie si dôvodu ako napríklad zníženie nadváhy alebo zdravotné dôvody, čím sa zvyšuje motivácia a šanca pre úspešné naplnenie cieľov  sledovaných touto filozofiou.

Niektorí ľudia sa stávajú bretariánmi aj prirodzenou cestou, keď im podľa nich telo samé naznačuje, že nepotrebuje jedlo a pitie pre životnú energiu a cítia sa bez nich lepšie.

ZDIEĽAJTE