Vlasy patria medzi časti ľudského tela, ktoré majú dvojitú úlohu. Vlasy chránia našu hlavu proti poveternostným vplyvom ako je vietor, slnko, dážď. Prečo ich máme najviac na hlave a prečo stále rastú aj keď ich striháme? Odpoveď je jednoduchá, veď pod vlasmi v lebke je uložené naše dokonalé riadiace centrum a to je mozog, ktorý je dokonalejší ako najdokonalejší počítač na svete.

Článok pokračuje pod reklamou.
Tu bude reklama pre neregistrovanych uzivatelov

Ľudia väčšinou svoj mozog využívajú na veľmi malé percento. No ak pracujú na sebe , čiže cvičia dychové cviky, správne sa stravujú a vzdelávajú sa, tak si otvárajú zamknuté dvere k mozgu, čo sa následne môže prejaviť rôznymi takzvanými nadprirodzenými schopnosťami ako je rozvoj telepatie, jasnozrivosti, dokonalej pamäte a iných schopností.. Tieto schopnosti môže mať každý človek na svete len musí niečo pre to urobiť (obetovať), aby na druhú stranu niečo získal. To sú jednoduché vesmírne zákony, ktoré bežne fungujú v našom živote, či už je to v práci, v športe, v zdraví a duchovnom živote! Vlasy nám teda zabezpečujú ochranu hlavy, čiže mozgu. Ten dobre pracuje, vtedy ak nám na hlavu nepôsobí intenzívne teplo (slnko) alebo na druhú stranu chlad ( studený vietor, dážď alebo sneh). Ani vysoká a ani nízka teplota nepôsobí na náš mozog dobre. Vlasy v prvom rade chránia našu hlavu. Druhá úloha vlasov je estetická. Vlasy, ich kvalita – tvrdosť, či jemnosť, svetlá či tmavá farba, vlhké či suché jasne odráža fyzickú, psychickú konštitúciu a kondíciu človeka. Tak napríklad severské krajiny, kde je menej slnka, majú obvykle svetlú farbu vlasov, ktoré sú jemné a mäkké. Na druhej strane obyvatelia teplých krajín, kde svieti slnko výrazne, majú vlasy tmavšie a tvrdšie. Čiže klimatické pásmo vytvára špeciálne stravovacie návyky a tie potom zase ovplyvňujú kvalitu vlasov.

Mnohí z nás venujú výraznú starostlivosť svojím vlasom. Používajú rôzne kvalitné šampóny, balzamy a snažia sa o to, aby ich vlasy boli krásne, pritom si neuvedomujú, že aby boli krásne, pevné a husté je potrebné ich vyživovať z vnútra, čiže hlavne od korienkov. Je to ako s domom do ktorého nám zateká, čiže je zlá izolácia. Vtedy nám nepomôže izolovať dom zvonku, ale každý vie, že najlepšie je to ak ho utesníme z vnútra. To isté je aj s vlasmi. Keď chceme mať krásne a pevné vlasy, musíme ich vyživovať zvnútra. Vtedy ten efekt je úplne iný. Strava a to hlavne jej zloženie je veľmi dôležité, čo ovplyvňuje ich kvalitu.

Nadmerné vypadávanie vlasov alebo štiepenie končekov je charakteristické pre kondíciu JIN, čo je spôsobené nadmernou konzumáciou potravín uvoľňujúcich (JIN) ako sú cukor, sladkosti, oleje a tuky, mliečne výrobky s cukrom alebo ovocím, a nadmerné množstvo surovej zeleniny a ovocia (hlavne tropického).

Článok pokračuje pod reklamou.
Tu bude reklama pre neregistrovanych uzivatelov

Šedivé alebo biele vlasy sa normálne objavujú s pribúdajúcimi rokmi, čo je informácia, že náš organizmus sa sťahuje, čiže kondícia človeka je príliš JANG. Príčinou je častá a nadmerná konzumácia živočíšnej stravy, ktorá je väčšinou dlhodobo tepelne spracovávaná a priveľmi solená. Sem patrí aj častá konzumácia pečených potravín, a to najmä chleba.

Vlhké a suché vlasy sú prejavom nášho pitného režimu. Medzi ne patria všetky tekutiny, ktoré prijímame počas dňa, či už sú to minerálky, ovocné šťavy alebo tekutiny prijímané v jedle. Nadmerný príjem sa prejaví vlhkými vlasmi – obličky a močový mechúr výrazne trpia. Na druhej strane nestatočný pitný režim sa prejaví suchými vlasmi, a v tomto prípade sú výrazne zaťažené orgány ako pečeň, žlčník, slezina a slinivka.

Mastné vlasy – spôsobuje nadmerná konzumácia tukov a olejov živočíšneho, ale aj rastlinného pôvodu. Ďalej mastné vlasy nás informujú, že v črevách, pľúcach a pohlavných orgánoch sa usadzuje hlien. Príčina je vysoké percento mastných kyselín v krvi, čo spôsobuje u niektorých ľudí únavu a lenivosť.

Lupiny sú dôsledkom nadmernej konzumácii bielkovín a tukov. Tvorba lupín nastáva aj pri častom prejedaní, ale hlavne pri nadmernej konzumácii živočíšnych potravín a tučných jedál, čo je zase prejav oslabeného vylučovacieho systému a to hlavne obličiek.

Teda pri konzumácií nadmerného množstva tekutín a JIN potraviny – hlavne cukru, alkoholu a tropického ovocia, budú naše vlasy JIN- tenké a slabé. Vtedy vlasy nadmerne vypadávajú, a to z oblasti čela, čo je zase prejav extrémneho JIN-u . Je to ako so záhradou, ak ju budeme nadmerne zalievať, zelenina v záhrade bude hniť a stačí ak ju chytíme za vňať a vytiahneme ju dvomi prstami. A prečo je to tak? Pôda v záhrade nie je správna, čiže ani úroda nebude dobrá. Pri suchej záhrade, bude zase zelenina vyschnutá a nevytiahneme ju zo zeme, čo je prejav JANG- u. Pri častej konzumácií extrémne JIN potravín budeme mať slabé, lámavé vlasy a budú nám nadmerne vypadávať so strednej a zadnej časti hlavy. Pri konzumácií extrémne JANG potravín budú vlasy krehké a budú vypadávať zo zadnej časti hlavy. Správna strava nám zabezpečí aj kvalitné a pevné vlasy.

ZDIEĽAJTE