Ak ste niekomu povedali „si tvrdý ako skala a ani slzu nevyroníš“, tak to je určite YANG KOV. Ľudia podľa elementu KOV sú veľmi tvrdí, niekedy pôsobia chladne a môžu sa zdať uzavretí. No aj napriek takýmto výhradám, patria medzi najlepších zamestnancov. Ich nepotrebujete špeciálne motivovať, oni pracujú lebo pracovať treba. Nebudú len tak sedieť a pozerať do plafóna, nebudú sa len tak „zašívať“. Ako športovci sú výborní vytrvalci, maratónci, cyklisti, bežci, zápasníci, bojovníci. Ľudia-KOV väčšinou „odpadnú“ medzi poslednými, ak nie poslední. Preto, keď máte takýchto ľudí okolo seba, oni vám nikdy nebudú plakať ako sa majú zle a ako sa im nedarí. Ak ich budete chcieť spoznať a otvoriť, tak ich môžete otvárať, formovať iba OHŇOM – láskou, pochopením. V prípade, že ich začnete kritizovať alebo tlačiť niekam kam nechcú, tak sa vám uzatvoria, prípadne sa urazia a už z nich nič nevytiahnete.

Článok pokračuje pod reklamou.
Tu bude reklama pre neregistrovanych uzivatelov

OSOBNOSŤ

Poďme si najskôr rozobrať ako sa element KOV prejavuje na vlastnostiach človeka a potom ako na zdravotnej úrovni. Ľudia narodení v energii KOVU môžu byť buď YANG KOV alebo YIN KOV.

YANG KOV – je bojovník. Keď niekto z elementov je tvrdý, tak je to určite YANG KOV. Zosype sa a skolabuje ako posledný. Je pevný a tvrdý, výborný a výkonný pracant. Je väčšinou štíhly, šľachovitý a emocionálne sa veľmi málo prejavuje.

Má v sebe obrovskú energiu a silu, je veľmi iniciatívny, aktívny, činorodý, ľahko zdoláva problémy. Vyhľadáva výzvy a keď sa pre niečo rozhodne, je schopný ísť za tým veľmi tvrdo a rázne, nevzdáva sa, má veľkú výdrž. Je bojovníkom za pravdu a spravodlivosť, preto je väčšinou právnikom, sudcom, či policajtom. KOV vie veľmi dobre viesť iných, ako šéf je veľmi tvrdý, netolerujete neférové konanie, ale je spravodlivý. Človek elementu KOV má veľmi dobrú schopnosť vytvoriť čokoľvek, čo sa má pravidelne opakovať, jasne si vie stanoviť pravidlá, štruktúru, systém a taktiku. Vie oddeľovať podstatné od nepodstatného, uvažuje viac materiálne, má vynikajúce logické myslenie a schopnosť koncentrovať sa. Jeho pracovné smerovanie je právo, armáda, polícia, bankovníctvo ….

YIN KOV – je ako šperk, zvonku vyzerá jemný, ale vo vnútri je pevný a tvrdý. Je to výborný a výkonný pracant, má rád pekné veci. Je väčšinou štíhly a emocionálne sa veľmi málo prejavuje.

Článok pokračuje pod reklamou.
Tu bude reklama pre neregistrovanych uzivatelov

Miluje luxus, je elegantný, okúzľujúci, zvodný, priťahuje pozornosť druhých. Pôsobí síce tvrdo, ale vo vnútri má skrytú jemnosť. Je optimistický, vtipný, výrečný, cení si vzťahy a morálku. Žije síce v prítomnosti, ale do budúcna si plány robí. Veľa študuje, učí sa pekne postupne, je systematický, praktický, vytrvalý, veľmi rád dodržiava zákony, vzorce, pravidlá. Vie oddeliť podstatné od nepodstatného, má dobré inštinkty a organizačné schopnosti. Výborne deleguje a smeruje iných, čo majú robiť, vie vytvoriť stratégiu a taktiku. Potrebuje zdieľať a ukázať svoju inteligenciu, svoje špeciálne schopnosti a talent, rád vytvára svoju osobnú značku. Jeho pracovné smerovanie je obchod, bankovníctvo, klenoty ….

DETSTVO

Teraz sa pozrime na detstvo. Dieťa narodené v energii YANG KOV Vám na otázku „ako sa máš?“ väčšinou odpovie, že dobre a na otázku „trápi ťa niečo?“ odpovie, že nič. YIN KOV bude mať rád pekné veci a ťažko ho oblečiete do vecí, ktoré sa mu nebudú páčiť. Deti elementu KOV majú najväčšiu slabosť sa uzatvárať do seba, majú tendenciu sa urážať.

Ja to veľmi dobre poznám. Sám som v energii YANG KOV narodený a už od detstva som sa dokázal hnevať na celú rodinu aj týždeň, keď ma nahnevali. Ničím ma neboli schopní uplatiť, aj keď mi ponúkali môj obľúbený makovník. Zaťato som odmietol a naďalej sa hneval. Bol som majster v hnevaní sa a urážaní. Vďaka tomu, že som na sebe popracoval sa už dnes neurážam a hnevať sa – to už neviem čo je. Aj keď som stále YANG KOV, transformoval som ho. Jeho silu a prejav by ste na mne zbadali len pri extrémnej záťaži, kde iní odpadávajú a ja šliapem ďalej.

Ľudia a deti, ktorí patria pod tento element, si celý život musia dávať pozor na to, aby neboli tvrdí na druhých a neurážali sa alebo sa neuzatvárali do seba.

Ak chcete vedieť, aký ste element alebo aký element je vaše dieťa, môžete to zistiť cez našu aplikáciu.

Viac na: https://ediagnostika.sk

ZDIEĽAJTE