10 top najlepších a najhorších vlastností ženy z pohľadu ženy

 

Aká by mala byť tá najlepšia sestra, priateľka, spriaznená duša a super kamarátka? Priateľská, empatická, úprimná, dobrosrdečná, ochotná pomôcť, flexibilná, kreatívna, optimistická, emancipovaná a ženská a k tomu aj samostatná a nezávislá.

Článok pokračuje pod reklamou.
Tu bude reklama pre neregistrovanych uzivatelov

Emancipovanosť a ženskosť je síce náročné spojiť, ale dá sa to, ak na tom žena denne pracuje a samozrejme vtedy, ak jej pri tom pomáha aj jej okolie. Aj nezávislá, samostatná, asertívna žena môže byť nádhernou ženou. Ženou, ktorá je flexibilná. Ženou, ktorá vie zvládnuť rôzne životné úlohy. Úlohy partnerky, matky, priateľky, dcéry, vnučky, zamestnankyne aj kolegyne.

 

Ženy si medzi sebou radi odovzdávajú svoje skúsenosti napríklad ohľadom vzťahov, detí, varenia, byliniek, domácich prác, ručných prác či záhradkárstva. Pri rozhovoroch o týchto témach sa radi nechávame inšpirovať kreatívnosťou a skúsenosťami našich priateliek.

 

V minulosti sa ženy schádzali pri rôznych ženských prácach. Popri práci sa rozprávali, povzbudzovali sa, spoločne sa smiali, dodávali si odvahu do náročných dní, vymieňali si recepty, skúsenosti alebo sa len tak porozprávali o babských veciach, ktorým muži buď veľmi nerozumeli alebo nechceli rozumieť. Aj mužom takéto stretnutia určite vyhovovali. Žena z nich prišla úplne iná, spokojnejšia, zharmonizovanejšia, milšia a veselšia.

 

V súčasnosti sa k tomu moderné ženy vracajú, pretože to bytostne potrebujú. V súčasnosti sú to najmä rôzne kurzy objavenia ženskosti. Kurzy a pobyty pre ženy spojené s tancom, hudbou, maľovaním, ručnými prácami alebo poľnohospodárstvom, či životom na vidieku. K týmto stretnutiam môžeme zahrnúť aj pravidelné stretávanie sa priateliek pri káve, vínku alebo pri pive. Môžeme k tomu zahrnúť aj takzvané dámske jazdy: spoločné dovolenky, výlety s priateľkami do prírody alebo na koncerty.

 

Ženské kruhy s tými skutočnými priateľkami, sú pre ženu nenahraditeľné. Žena potrebuje komunikáciu s inými ženami. Ženami, ktoré sú jej rovesníčkami, ženami, ktoré sú mladšie aj staršie od nej, so ženami, ktoré rozumejú jej ženským potrebám a ktoré zažili alebo zažívajú podobné životné príbehy.

Článok pokračuje pod reklamou.
Tu bude reklama pre neregistrovanych uzivatelov

A aká by žena, priateľka nemala byť? Hašterivá, pokrytecká, bezočivá, nedôverčivá, podozrievavá, žiarlivá, neprajná a egocentrická Nemala by ohovárať a umelo vytvárať konflikty tam, kde nie sú. Ak sa jedná o priateľku, na ktorej nám záleží a má niektoré s týchto negatívnych vlastností alebo tendencie ich rozvinúť, je možné si o nich dôverne pohovoriť a vysvetliť jej, čo a prečo je pre nás neprijateľné.

 

Ak bude priateľka otvorená dialógu, je možnosť vzťah postupne skvalitňovať. Ak nie, skúsili sme to a zrejme nemáme spoločnú dlhšiu cestu a vzťah v prípade častých nedorozumení budeme časovo obmedzovať na nevyhnutné stretnutia. Naopak ak je nám s nejakou ženou, spriaznenou dušou dobre a vieme sa pokojne porozprávať aj o tých menej príjemných stránkach a vieme sa vzájomne povzbudiť a schuti sa zasmiať, budeme často vyhľadávame jej spoločnosť.

 

Ak má žena dostatok ženskej podpory vo svojom okolí od žien rôzneho veku, dovolí si naplno rozvinúť svoju ženskosť a  intuíciu. Dovolí si byť tou najlepšou ženou. Dovolí si byť emancipovanou, ženskou, ohľaduplnou, úprimnou, milujúcou, altruistickou, krásnou, kreatívnou a slobodnou.

ZDIEĽAJTE